Blog

9 Kasım 2021

Su Arıtma Cihazlarının Filtreleri Ne Zaman Değişmelidir?

Su arıtma cihazları açısından en önemli şeylerin başında, filtre bakımları ve kullanılan filtrelerin kalitesi gelmektedir. Oveon’un bünyesinde bulunan filtrelerin üstün teknolojileri yüksek performans ile çalışabilmektedir. Oveon bünyesinde bulunan filtreler; piyasa da kalitesini ispatlamış ürünlerdir. Filtreler pek çok saygın kuruluşun onayını almıştır ve kullanıcılara sağlıklı ve kaliteli deneyim sunar.

Su arıtma cihazları, ters ozmos sisteminde temelde 5 farklı filtrasyondan oluşmaktadır.

Su arıtma cihazlarının filtre sıralaması aşağıdaki gibidir;

1- Aşama: 5 Mikron Sediment Filtre

5 Mikron filtrede suda askıda kalan pas, kum, çamur, tortu gibi kaba pislikleri 5 mikron boyutuna kadar temizler.

2- Aşama: Blok Karbon Filtre

Karbon filtre kullandığı nano teknoloji yöntemi ile yüksek oranda klor arıtımı ve klordan kaynaklanan kötü kokuyu yok eder. Sahip olduğu absorbe özelliği sayesinde renk, koku, klor bileşikleri, kimyasal atıklar ve asbest gibi bileşikleri arıtır. Bakteri oluşumunu engeller.

3- Aşama: 1 Mikron Sediment Filtre

1 mikron tortu filtresi, ters ozmos filtrasyonunun üçüncü aşamasıdır. Suda bulunan 1 mikrona kadar olan tortu, kum, mil, çamur gibi maddelerin arıtılmasını sağlayarak ters ozmos membran filtreyi korur ve optimum filtre ömrü sağlar.

4- Aşama: Membran Filtre

Membran filtre belirlenmiş büyüklükte gözenek çapına sahip ve bu gözenek çapından büyük partikül ve mikroorganizmaları geçirmeyen mutlak filtrelerdir. Sudaki mikrobiyolojik ve kimyasal arıtımı gerçekleştirir. Gözenekleri 1 milimetrenin on milyonda biri küçüklüğünde yarı geçirgen bir zar filtre olan membran sarmal şeklindedir. Suyu molekül düzeyinde filtre eder suda bulunan mikropları, bakterileri, ağır metalleri suya sertlik veren mineralleri ve tüm zararlı maddeleri arıtır. Membrandan geçen su 2/3 oranında dışarı atılmaktadır. Kullanım ömrü ortalama 1,5 – 2 yıldır.

5- Aşama: Tatlandırıcı Filtre

Membran filtreden çıkan su, saflığa yakın olup, içim olarak hamdır. Birçoğumuz bu suyun tadını beğenmeyiz. Hindistan cevizi kabuğundan geliştirilmiş tatlandırıcı filtre ile bu hamlıktan çıkar, içimi hoş bir hale gelir. Bir dağ kaynağından çıkan su gibi lezzetli hale ulaşır.

Opsiyonel olarak bu sıralamanın arasına eklenebilecek filtreler aşağıdaki gibidir;

Alkali Mineral Filtre

Membrandan geçen su belli oranda mineralleri de kaybettiğinden dolayı vücudumuz için gerekli olan eser miktarda bazı mineralleri takviye eden filtredir.

Detox Filtre (Opsiyonel, 7 ve 11 Aşamalı Cihazlar)

Detox Filtre içerisinde bulunan molekül taşları sayesinde su moleküllerinin yapısını küçülterek hücre içine giriş ve çıkışını kolaylaştırır. Bu sayede vücudumuzdan daha fazla toksik madde atılımını sağlar.

4 Aşamalı Mineral Filtre

Maifan Mineral:

Demir, Sodyum, Kalsiyum, Potasyum, Magnezyum gibi faydalı mineraller içerir. Suyu mineral bakımından zenginleştirmektedir.

Alkalin Toplar:

Suyun pH seviyesini dengeler.

Infra-Red Toplar:

Su moleküllerini parçalayarak hazmı kolaylaştırır. Oksijen seviyesini dengeler.

Bio Ceramic Toplar:

Negatif yüklü iyonlarla antibakteriyel koruma sağlar.

Filtre Değişim Tablosu

6 Ay12 Ay18 Ay24 Ay30 Ay36 Ay42 Ay48 Ay
5 MİKRONTORTU FİLTREDeğişimDeğişimDeğişimDeğişimDeğişimDeğişimDeğişimDeğişim
AKTİF KARBON FİLTREDeğişimDeğişimDeğişimDeğişimDeğişimDeğişimDeğişimDeğişim
1 MİKRON TORTU FİLTREDeğişimDeğişimDeğişimDeğişimDeğişimDeğişimDeğişimDeğişim
MEMBRAN FİLTREDeğişim
(18-24 Ay)
Değişim(36-48 Ay)
ALKALİFİLTREDeğişimDeğişimDeğişimDeğişim
DETOX*FİLTREDeğişimDeğişimDeğişimDeğişim
4 IN 1 *MİNERAL FİLTREDeğişimDeğişimDeğişimDeğişim
POST KARBONFİLTREDeğişimDeğişimDeğişimDeğişim
Genel , ,
About oveon