Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Endüstriyel su arıtma cihazları ile arıtma işlemi daha yüksek kapasitelerde yapılabilmektedir. Ters ozmos sistemi ile çalışan yüksek kapasiteli su arıtma cihazları, tüm iş yerleri, sanayi kuruluşları gibi alanlarda hazır su kullanımına göre çok daha ekonomik ve pratik olması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir.

Suyun en çok tüketildiği yerler toplu yaşam alanları, dolayısıyla iş yerleridir. Bu nedenle iş yerleri için tercih edilen suyun mutlak suretle sağlıklı, taze ve sürekli olarak hazır olması gerekmektedir. Bu noktada Oveon Su Arıtma Sistemleri, ofis tipi iş yerleri için tezgâh altı ve sanayi kuruluşları için geliştirilen modelleri ile en kaliteli suyu en ekonomik şekilde kullanıcılara ulaştırmayı hedeflemektedir.

Özellikle günümüzde artık damacana suların hem yüksek maliyetli olması hem de tüketiciye sağlık açısından güven vermemesi nedeniyle evsel su arıtma cihazlarına karşı artan talep aynı zamanda endüstriyel su arıtma cihazları tarafında da artış göstermektedir. Tüm bu talepleri karşılayabilmek adına Oveon Su Arıtma Sistemleri, ithal ettiği birinci sınıf su arıtma cihazlarını kaliteden ödün vermeden uygun fiyata tüketicilerle buluşturmaktadır.

Günlük ortalama bir ton su üretimi sağlayabilecek endüstriyel su arıtma cihazları, direkt akışlı olarak kullanılabilmesinin yanında aynı zamanda çeşitli boyutlarda kullanılabilecek paslanmaz çelik basınç tankları ile birlikte de arıtılmış suyu temiz bir şekilde muhafaza edebilmektedir.

Endüstriyel ve evsel alanlarda genellikle su yumuşatma cihazları da tercih edilmektedir. Su yumuşatma sistemleri zamanlı olarak ayın ya da haftanın istediğiniz gün ve saatinde hiçbir müdahale gerektirmeden yenileme işlemini otomatik olarak yerine getirmektedir. Zaman kontrollü olarak doyuma ulaşan reçine, tuzlu su ile rejenerasyona girerek Mg (Magnezyum) ve Ca (Kalsiyum) iyonlarından temizlenir. Debi kontrollü yumuşatma sistemleri geçen su miktarını cihaz üzerinde bulunan bir sayaç vasıtası ile ölçümleyerek daha önceden programlanmış rejenerasyon işlemine tabi tutar. Doyuma ulaşan reçine debi kontrollü olarak tuzlu su ile rejenerasyona girerek, kalsiyum ve magnezyum iyonları sudan uzaklaştırılır.

Tandem tip cihazlar aralıksız 24 saat yumuşak su gereksinimi olan tesisler için idealdir. Sistem üzerinde; iki adet reçine kolonu, katyonik reçineleri, otomatik valfler ve tuz tankı bulunur. Tandem (Dublex Sistem) su yumuşatma sistemlerinde otomatik valfler debi kontrolünü baz alarak çalışır. Servisteki reçine tankından belirli debide su geçtiğinde otomatik olarak rejenerasyona geçer, diğer tank ise servis konumuna geçerek tesisata yumuşak su vermeye devam eder. Bu sayede insan müdahalesine ihtiyaç duymaksızın ve rejenerasyon işlemleri için proses durmadan günün 24 saati kesintisiz yumuşak su üretmiş olur.